The Government Information Center

English Tamil
default style green style red style
බැනරය
ඔබ මෙතනයි: මුල් පිටුව අධිකාරි ජාතික නිවාස සංවර්ධන අධිකාරිය
ජාතික නිවාස සංවර්ධන අධිකාරිය

තැ.පෙ. 1826,
ශ්‍රීමත් චිත්තම්පලම් ඒ. ගාඩිනර් මාවත,
කොළඹ 02.


මාර්ග සිතියම





ආයතන ප්‍රධානී
picture

සභාපති

සම්බන්ධ වීම :
011-2446180


සම්බන්ධීකරණ නිලධාරී

එම්. ප්‍රේමතිලක
තනතුර : සහකාර සාමාන්‍යාධිකාරී ( සැලසුම් හා ප්‍රගති )
දුරකථන : 0112327500

සාමාන්‍ය තොරතුරු

Telephones : +94-11-2421606/ +94-112-430410/ +94-112-431707/ +94-112-431722/ +94-112-421748
Fax Nos : 011-2320058
Email : chairman@nhda.lk
Website : www.nhda.lk

Other Office Details:

National Housing Development Authority - District Office Details

District Offices
District

Address

District Managers Name Tel. No Fax No Email
Anuradhapura No 390, Bandaranayeke Mawatha, New Town, Anuradhapura Mr. A.B. Wijethunga 025-2222558025-2222558 025-2222649025-2222649 dmanuradhapura@nhda.lk
Ampara Police Quarters Road, Ampara Mr P.S. Kalansooriya 063-2222045063-2222045 063-2222045063-2222045 dmampara@nhda.lk
Badulla Siyanepura, Badulla

Mrs. R.W. Kusumaltha

055-2222113055-2222113 055-2222113055-2222113 dmbadulla@nhda.lk
Batticaloa Kallady, Batticaloa Mr. K Jeganathan 065-2224473065-2224473 065-2224473065-2224473 dmbatticaloa@nhda.lk
Colombo No 246/B, Highlevel Road, Kottawa Mrs. Dilini Perera 011-2178224011-2178224 011-2178226011-2178226 dmcolombo@nhda.lk
Colombo City North (Maligawattha) Parisara Mawatha, Maligawattha, Colombo 10 Mr. S.D.N. Jayalath 011-2445546011-2445546 011-2435146011-2435146 dmccity@nhda.lk
Colombo City South (Manning Town) Manning Town HS, Elvitigala Mawatha, Colombo 08 Mrs. T.D. Dassanayake 011-2679857011-2679857 011-2669753011-2669753 dmmtown@nhda.lk
Colombo - West (Zoysapura) Zoysapura Housing Scheme, Zoysapura. Mr. Y.N. Sumanasekara 011-2632008011-2632008 011-2632002011-2632002 dmzoyzapura@nhda.lk
Galle Fort, Galle Mr. D.L.S.D. Senanayake 091-2234373091-2234373 091-2234232091-2234232 dmgalle@nhda.lk
Gampaha Walawwattha, Gampaha Mr. G.L. Anil Priyantha 033-2226017033-2226017 031-2234265031-2234265 dmgampaha@nhda.lk
Hambantota No 42, New Road (Aluth Para), Hambantota Mr. D.M.G. Dasanayake 047-2222013047-2222013 047-2220263047-2220263 dmhambantota@nhda.lk
Jaffna Foreset Office Lane, (Infront of the Kachcheri), Chundikkuli, Jaffna Mr. M. Ravindran 021-2222039021-2222039 021-2226941021-2226941 dmjaffna@nhda.lk
Kalutara 3rd Floor, District Secretariat Complex, Kalutara Mr. Athula Bandara 034-2222298034-2222298 034-2221772034-2221772 dmkalutara@nhda.lk
Kandy District Secretariat Complex, Yatinuwara Street, Kandy Mr. A.T.M.U.M.B.Thennakoone 081-2234967081-2234967 081-2223139081-2223139 dmkandy@nhda.lk
Kegalle Ambanpitiya, Galigamuwa Town (Kegalle) Mrs. K.P.W.H.S. Karunasinghe  035-2229737035-2229737 035-2229738035-2229738 dmkegalle@nhda.lk
Kilinochchi 155th mile post, A-9 Road, Kilinochchi Mr. T. Subhashkaran 021-2285757021-2285757 021-2285757021-2285757 dmkilinochchi@nhda.lk
Kurunegala No 05, Mihindu Mawatha, Kurunegala Mr. N.P.K.S. Narasinghe 037-2222014037-2222014 037-2222014037-2222014 dmkurunegala@nhda.lk
Mannar Pallimunai Road, Mannar Mrs. R. Suwarnarajah 023-2222315023-2222315 023-2222141023-2222141 dmmannar@nhda.lk
Matale District Secretariat Complex, Matale Mr. D.K.S.Senarathna 066-2222134066-2222134 066-2222134066-2222134 dmmatale@nhda.lk
Matara Station Road, Matara Mrs. Shriyani Mallika 041-2222986041-2222986 041-2229257041-2229257 dmmatara@nhda.lk
Monaragala Wellawaya Road, Monaragala Mr. S.K. Hettiarachchi 055-2276202055-2276202 055-2276202055-2276202 dmmonaragala@nhda.lk
Mulativu Kandy (A9) Road, Mankulam (Mulathivu) Mr. Vijitha Gamage 024-3244131024-3244131 024-3248563024-3248563 dmmullaitivu@nhda.lk
Nuwaraeliya Udapusselawa Road, Hawaeliya (Nuwaraeliya) Mr. W.A. Kularathna 052-2222925052-2222925 052-2222925052-2222925 dmneliya@nhda.lk
Polonnaruwa Pulathisipura, Hingurakgoda (Polonnaruwa) Mr. R.P. Padamasiri Ranasinghe 027-2246362027-2246362 027-2246362027-2246362 dmpolonnaruwa@nhda.lk
Puttalam Thammannagama, Anamaduwa (Puttalam) Mr. C.J. Thennacoon 032-2263427032-2263427 032-2263425032-2263425 dmputtalam@nhda.lk
Ratnapura New Town, Rathnapura   045-2228996045-2228996 045-2228996045-2228996 dmrathnapura@nhda.lk
Trincomalee Power House Road, Trincomalee Mr. N. Thirukumar 026-2222503026-2222503 026-2222503026-2222503 dmtrinco@nhda.lk
Vavuniya Park Road, Vavuniya Mrs.V. M.V. Croose 024–2222214024–2222214 045-2222050045-2222050 dmvavuniya@nhda.lk





සපයන සේවාවන්:

dot   සංචාරක බංගලා
dot   රාජ්‍ය පෞද්ගලික දායකත්ව නිවාස වැඩසටහන
dot   වකුගඩු රෝගීන් සඳහා නිවාස ආධාර
dot   උපදේශක හා නිවාස ලබාදීම
dot   නිවාස ඉදි කිරීමට ඉඩම් කැබලි ලබාදීම
dot   සොඳුරු පියස
dot   මධ්‍යම පාන්තිකයන් නිවාස
dot   අඩු ආදායම්ලාභීන් නිවාස ණය ලබා ගැනීම.
dot   දිළිදු පවුල් නිවාස ආධාර
dot   නිවාස උපදේශක සේවා ලබාදීම.
dot   ජල පොම්පාගාරවල අඛණ්ඩ ක්‍රියාකාරිත්වය පවත්වා ගෙනයාම
dot   නිවාස අලෙවි කිරීම.
dot   මිනුම්දෝරු කටයුතු
dot   නිවාස ඉදි කිරීමට ඉඩම් කැබලි ලබාදීම.
dot   නීති උපදෙස්
dot   ප්‍රදීපා ශාලා ලබාදීම

අවසන් වරට මෙම පිටුව යාවත්කාලීන කලේ :2018-11-26 05:10:58

ICTA Awards

අපව අමතන්න

Latest News

Q & A on Coronaviruses

English / Sinhala / Tamil

ඉතා ජනප්‍රිය

1) මුල් වරට හැදුනුම්පතක් ලබාගැනිම
2) දුම්රිය වල ආසන ‍ වෙන් කර ගැනීම
3) නව රියැදුරු බලපත්‍ර ලබා ගැනීම.
4) මෝටර් රථ වාහන ලියාපදිංචිය පැවරීම.
5) විවාහ සහතිකවල පිටපත් ලබා ගැනීම
1) මුල් වරට හැදුනුම්පතක් ලබාගැනිම
2) දුම්රිය වල ආසන ‍ වෙන් කර ගැනීම
3) නව රියැදුරු බලපත්‍ර ලබා ගැනීම.
4) මෝටර් රථ වාහන ලියාපදිංචිය පැවරීම.
5) විවාහ සහතිකවල පිටපත් ලබා ගැනීම
1) මුල් වරට හැදුනුම්පතක් ලබාගැනිම
2) දුම්රිය වල ආසන ‍ වෙන් කර ගැනීම
3) නව රියැදුරු බලපත්‍ර ලබා ගැනීම.
4) මෝටර් රථ වාහන ලියාපදිංචිය පැවරීම.
5) විවාහ සහතිකවල පිටපත් ලබා ගැනීම
1) මුල් වරට හැදුනුම්පතක් ලබාගැනිම
2) දුම්රිය වල ආසන ‍ වෙන් කර ගැනීම
3) නව රියැදුරු බලපත්‍ර ලබා ගැනීම.
4) මෝටර් රථ වාහන ලියාපදිංචිය පැවරීම.
5) විවාහ සහතිකවල පිටපත් ලබා ගැනීම
1) මුල් වරට හැදුනුම්පතක් ලබාගැනිම
2) දුම්රිය වල ආසන ‍ වෙන් කර ගැනීම
3) නව රියැදුරු බලපත්‍ර ලබා ගැනීම.
4) මෝටර් රථ වාහන ලියාපදිංචිය පැවරීම.
5) විවාහ සහතිකවල පිටපත් ලබා ගැනීම

Stay Connected

     
යාවත්කාල කලේ: 2020-07-29
 
පරිශීලකයන් ගණන:
mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
සබැදි පරිශීලකයන් : 255